Reklamı Gizle[x]
120x600 Reklam Alani
Reklamı Gizle[x]
120x600 Reklam Alani

  En iyi Bilim Kurgu Filmlerinden Seçmeler - Bilim Kurgu Filmleri Listesi

En iyi Bilim Kurgu Filmlerinden Seçmeler - Bilim Kurgu Filmleri Listesi 12 Haziran 2016

Bilim Kurgu filmi izlemeden önce en iyiler listemize bakarak sizlerin oylarıyla belirlenmiş en güzel filmler arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Bilimkurgu sinemasının 60’lı yılların sonundan başlayıp, 2000’li yıllara kadar sürecek altın çağını esasen farklı denemelerin yapıldığı, eğilimlerin değiştiği üç ayrı 10 yıllık dönem olarak değerlendirmek gerekir. 1968’de 2001: A Space Odyssey’le başlayan felsefi bilimkurgu çağını, 1977’de Star Wars’un aksiyonu ve eğlenceyi ön plana çıkararak bilimkurgunun gerçek gişe potansiyelini göstermesini ve bu şekilde açtığı yolu, bugünün bilimkurgularına bakarken ince bir süzgeçten geçirerek değerlendirmek gerekiyor. 80’li yılların sonlarında yaşanan teknolojik atılım ve Blade Runner’ın tür üzerindeki geciken etkisinin -görselliği ve atmosferiyle- 90’lı yıllardan itibaren kendini göstermesi gibi gelişmelerle, bu dönemde içinde felsefe, aksiyon ve korku gibi unsurları barındıran filmlerle türün yeni bir döneme doğru evrilmesine şahit olduk. Altın Çağın 1999’da The Matrix ile kendi içinde zirvelerden birini görerek noktalanacağını ise o günlerde kestirmek pek mümkün değildi.
  • Beğen
    1
İlgili Filmler
720P
Superman: Man of Tomorrow izle
Superman: Man of Tomorrow izle
Superman: Man of Tomorrow Türkçe Altyazılı 720p Filmi Sizler için hazır !! Superman Man of Tomorrow izle, Superman Man of Tomorrow full izle, Superman Man of Tomorrow türkçe dublaj izle, Superman Man of Tomorrow altyazılı izle, Superman M...
  •   Tür : Animasyon, Aksiyon
  •   İzlenme: 179
  •   0
      0
  •   Vizyon : 2020
  •   Süre : 0 Dk.
IMDb6.5
Altyazı
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha